Dotacje UE

Ledholo

  /  Hologramy 3D   /  Skan 3D vs model 3D. Poznaj możliwości i ograniczenia.

Skan 3D vs model 3D. Poznaj możliwości i ograniczenia.

Jest wiele powodów, dla których nasi Klienci potrzebują wiernego, oddanego w najdrobniejszych detalach odzwierciedlenia istniejących i przyszłych produktów oraz ich wariantów. W Ledholo tworzymy modele różnych obiektów o dowolnych gabarytach i w procesie modelowania 3D nadajemy im pożądane kolory i tekstury dostosowując model do indywidualnych potrzeb Klientów.

Nierzadko pada pytanie “A nie łatwiej zrobić skan?” Pewnie, że łatwiej, ale sam skan nie daje pełnej kontroli nad tym, co i jak chcemy pokazać! Poznaj podstawowe różnice i dowiedz się, co możesz osiągnąć dzięki skanowaniu, a co dzięki modelowaniu trójwymiarowemu.

Efektem skanowania 3D jest jedna całość – bryła, której nie możemy rozłożyć na pojedyncze elementy. Konsekwencje są takie, że nie możemy pracować nad każdym z elementów naszej bryły. Nie nadamy im więc innych kolorów czy tekstur niż pierwotne. To możemy osiągnąć dopiero tworząc model 3D. I tylko wtedy zyskujemy pełną kontrolę nad kolorem czy teksturą każdego z elementów naszej bryły z osobna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prześledźmy cały proces skanowania i modelowania 3D na przykładzie zdjęcia sportowego buta, które otrzymaliśmy od jednego z naszych Klientów. Stworzenie skanu 3D pozwoliło nam uzyskać efekt trójwymiarowości i pokazać obiekt z każdej strony. Ale nie dało możliwości zmiany kolorów i tekstur poszczególnych elementów buta, a na tym zależało Klientowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stworzenie modelu 3D i rozłożenie naszego obiektu na pojedyncze elementy składowe pozwala na zmianę koloru najmniejszego detalu naszego obiektu – w tym przypadku buta. Daje również całkowitą kontrolę nad fakturą podeszwy czy sznurówki. Reasumując – tylko dzięki modelowi 3D jesteśmy w stanie pokazać obiekt dokładnie, w najmniejszych szczegółach.

 

Zatem jeśli zależy Ci na dokładnym pokazaniu danego obiektu, wszystkich jego właściwości, materiałów, z których jest zrobiony, ich tekstur i kolorów zdecydowanie rekomendujemy stworzenie modelu 3D. Tylko w ten sposób będziesz mógł dokładnie pokazać odbiorcy wszystkie cechy prezentowanego obiektu.

POPRZEDNI POSTNASTĘPNY POST