Dotacje UE

Ledholo

  /  Hologramy 3D   /  Motion Designer – zawód przyszłości.

Motion Designer – zawód przyszłości.

Motion design jest wszędzie

Bez względu na to, gdzie jesteś, w Internecie, przed telewizorem, w domu czy na ulicy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że natkniesz się na ruchomą grafikę. Niezależnie od tego, czy będą to animowane reprezentacje danych. Czy może wyrafinowany sposób prezentacji pomysłów czy instrukcje obsługi, animacje towarzyszą nam praktycznie wszędzie. Nie trzeba więc być Einsteinem, aby dojść do wniosku, że Projektant ruchu (Motion Designer) to zawód przyszłości.

Motion designer w podstawie programowej

Cieszy mnie, że w podstawie programowej zarówno dla szkół podstawowych jak i liceów odnaleźć możemy modelowanie i tworzenie animacji. W szczególności, że zawód „motion designer” zdecydowanie jest zawodem przyszłości. Właśnie z tego powodu, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, postanowiliśmy stworzyć aplikację. Dzięki niej kreowanie animacji 3D stanie się banalnie proste, a konkretne efekty będzie można podziwiać praktycznie natychmiast.

Ledholo 3D Master, bo tak nazywa się nasze najnowsze dzieło, to aplikacja desktopowa umożliwiająca

  • import modeli 3D
  • nadawanie im określonych sekwencji ruchu
  • tworzenie napisów oraz przetwarzanie grafik 2D w obiekty 3D
  • oraz tworzenie indywidualnych scenariuszy animacji 3D.

Ponadto, współpracujemy z firmą EyeCue Vision Technologies LTD, będącą twórcą najnowszego oprogramowania do modelowania 3D o nazwie QLONE. Dzięki temu mamy możliwość na błyskawiczne tworzenie modeli praktycznie dowolnych obiektów oraz ich zapisywanie w bibliotece Ledholo 3D Master.

Motywacja

Nie ma nic piękniejszego, jak możliwość natychmiastowej obserwacji (a może raczej natychmiastowego podziwiania) efektów naszej wyobraźni i geniuszu. Dzięki wyświetlaczom holograficznym Ledholo po stworzeniu profesjonalnej animacji 3D tylko jedno kliknięcie dzieli autora od „publikacji” swojego dzieła. Zawieszony w przestrzeni hologram 3D z całą pewnością wywoła uśmiech na jego tworzy i niespotykany wcześniej podziw innych.

Czy pomysł przypadnie do gustu Ministerstwu Edukacji, dyrektorom szkół, nauczycielom? Życie pokaże. W naszej ocenie, aby zaszczepić bakcyla, zarazić pasją tworzenia, młodzi ludzie, szczególnie na samym początku swojej przygody z motion designem, powinni mieć dostęp do prostych narzędzi (aby nie zniechęcili się już na starcie) oraz możliwości podziwiania efektów swojej pracy. Co istotne motion design to nie tylko reklama i animacje z nią związane. Twórcze możliwości i zastosowanie nie mają tu granic.

Gorąco polecam wypowiedź Cyril-Mickaël Callejon’a, dyrektora generalnego i producenta w Directive Première, francuskiej firmie zajmującej się produkcją audiowizualną i postprodukcją, na łamach Via News.

 

 

 

 

POPRZEDNI POSTNASTĘPNY POST